נדל"ן בבטומי

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים יוצאים מגבולות הארץ עבור השקעה בנדל"ן. המחירים הגבוהים ותנאי המשכנתאות הקשים גורמים לישראלים רבים לנסות את מזלם מעבר לים, והתוצאות יכולות להיות מפתיעות מאוד – ורק לטובה. 

אחד היעדים הפופולריים להשקעות נדל"ן הוא השקעות נדל"ן בבטומי ובגיאורגיה בכלל. גאורגיה היא מדינה קטנה שבעבר הייתה חלק מברית המועצות ויש לה היסטוריה ארוכה ועשירה. עם קריסת ברית המועצות גיאורגיה הכריזה על עצמאות, אך נאלצה להתמודד עם מלחמה קשה עם הרוסים ועם מאבקים פנימיים שהביאו למשבר כלכלי גדול. גיאורגיה התאוששה בצורה נפלאה מכל המשברים האלו, והפכה למדינה עצמאית וחזקה ולפנינת נדל"ן אמתית. 

היום גיאורגיה ידועה כמדינה יפיפייה עם נופים מרהיבים, קולינריה ייחודית, תיירות טובה עם מליונים מדי שנה וכלכלה משוקמת (צמיחה של כ-5% בממוצע בשנה!). בנוסף לזה, גיאורגיה מעודדת השקעות חוץ, מה שהופך אותה ליעד נהדר להשקעה אצל משקיעים מכל העולם.

למה כדאי להשקיע בנדל"ן בבטומי?
קצת מספרים על נדל"ן בבטומי

למה כדאי להשקיע בנדל"ן בבטומי?

אחת הערים הפופולריות ביותר להשקעה בגיאורגיה (ואולי המבוקשת ביותר) היא העיר בטומי, עיר נופש ותיירות שיושבת לחופי הים השחור והעיר השלישית בגודלה בגיאורגיה. בטומי הופכת משנה לשנה לאחד היעדים התיירותיים המבוקשים על ידי תיירים שמגיעים מכל העולם. בעיר הזו בתי מלון בסטנדרטים בינלאומיים, בתי קזינו מפוארים, מסעדות ובתי קפה, חופים ואטרקציות, וכמובן הזדמנות נהדרת להשקעת נדל"ן מניבה, עם החזר השקעה גבוה ועליית ערך שרק תלך ותגדל. הביקוש לנדל"ן בבטומי הוא לדירות נופש, דירות לדיור וכן גם נכסים למסחר, וניתן למצוא שפע של אפשרויות בבטומי. 

למעשה, בטומי מתפתחת בקצב מסחרר עם עשרות פרויקטים חדשים של בנייה ונדל"ן, דירות בגדלים שונים, מתחמי מגורים ונופש ונכסים מניבים, חדשים או משופצים. ישנם נכסים ממש על הים, וכאלו במרכז העיר. התשתיות מפותחות, העיר מודרנית והנכסים חדשים; ניתן למצוא נכסים יוקרתיים במחירים שנעים בין 60-100 אלף דולר בלבד! זה בדיוק הזמן להשקיע בה, רגע לפני שהיא הופכת לאחד היעדים המובילים לנופש באירופה (ומחיריה יעלו בהתאם…).

קצת מספרים על נדל"ן בבטומי

גיאורגיה היא מדינה עם כלכלה שמשתקמת וצומחת ממש בימים אלו, ולכן היא עדיין זולה ונוחה בהשוואה למדינות אחרות. על אף שמחיר הנכס הוא זול, התשואה היא ממש לא נמוכה. בבטומי אפשר להשכיר נכס בכ-500-800$ חודשיים, כאשר התשואה היא גבוהה מאוד ונעה בין 8-12% על הנכס (אחוזים הגבוהים משמעותית מהאחוזים פה בארץ!).לפי התחזיות, המחירים בשוק רק ימשיכו ויעלו, והתשואה תעלה יחד איתם. 

שיטת המיסוי בגיאורגיה היא נוחה מאוד ומטרתה למשוך את המשקיעים בעולם. לכן, אין צורך בבירוקרטיה מסובכת ומשיטות מיסוי מורכבות מאוד, ואין רגולציה כבדה ומעייפת.  מס הרכישה עומד על כ0.05%-2% ממחיר הדירה, כתלות בסכום הדירה; בנוסף, יש לשלם 5% מס על רווחי הון. במידה ומכרתם את הנכס עד שנתיים מרכישתו, אין צורך בתשלום רווחי הון. מס ההכנסה עומד על 20% מתשלומי שכ"ד.

אם אתם מחפשים השקעת נדל"ן בחו"ל שהיא הימור בטוח, עם מחירים נמוכים ועם תשואה וודאית – כדאי לכם לשקול השקעת נדל"ן בבטומי!

השקעה בבטומי - נדלן

ישראלים רבים מחפשים השקעות נדל"ן מניבות ומשתלמות מחוץ לגבולות ישראל, מהסיבה הברורה  – מחירי הנדל"ן בישראל מרקיעים שחקים, כשמעבר לים, ממש במרחק של כמה שעות טיסה בודדות, מחכות אופציות השקעה מרהיבות וחסרות תקדים למשקיעים חכמים.