פארק מטירלה

אם אתם רוצים לצאת קצת מבטומי ולנשום אוויר ירוק, אחד הפארקים היפים ביותר שתמצאו בסביבת בטומי הוא הפארק הלאומי מטירלה, שמרוחק כ-30 ק"מ צפונית לעיר. במקום הירוק והיפיפייה הזה, שמקבל את היופי שלו בזכות מיקומו באזור הגשום ביותר בגיאורגיה, תוכלו לטייל בשבילים, לערוך פיקניק וקמפינג ואפילו לחזות במינים מיוחדים של ציפורים וצמחים. אם אתם מחפשים להזריק אדרנלין בדם, תוכלו לעשות אומגה או לבקר בפארק החבלים.

איך מגיעים למטירלה?

הנסיעה לשמורה אורכת כשעה. ההגעה לשמורה היא באמצעות רכב שכור או באמצעות מונית, שיכולה להגיע ממש עד לשמורה עצמה ולחכות לכם שם עד שתסיימו את הביקור. אין תחבורה ציבורית לאזור. שימו לב, בשלב מסוים הדרך הופכת הררית, קופצנית ולא ממש נעימה, ויש לקחת זאת בחשבון.

מסלולים בפארק הלאומי מטירלה

בכניסה תתקלו במרכז המבקרים שנמצא בכפר Chaqvi. ברגע שתגיעו לשמורה תוכלו לבחור באחד משבילי ההליכה המסומנים המגיעים לאזורים שונים ובדרגות קושי משתנות. לא משנה באיזה מסלול תבחרו, בכולם תמצאו ירוק אינסופי, מים זורמים, עצים המכוסים בטחב ויופי מהפנט.

 

אחד המסלולים הפופולריים הוא מסלול באורך שבעה קילומטרים, שמגיע למפל ולאגם מדהימים. ניתן להיכנס לשניהם, ולהנות מהמים הקרירים. תוכלו לפרוס שמיכה לצד האגם ולהנות גם מפיקניק. אופציה אחרת היא טיול מקוצר של שני קילומטרים שמוביל אתכם ישירות למפל (שימו לב, על אף שהדרך קצרה, היא יחסית תלולה!) או מסלול קצר של 700 מטר עד לאגם. 

 

ישנם מסלולים ארוכים יותר למי שרוצה לבלות בפארק יותר מיום אחד. במרכז המבקרים תמצאו את כל המידע ותוכלו לבחור את המסלול המתאים לכם ביותר. ניתן אף לרכב על סוסים וכן לקחת סיורים מודרכים.

 

אומגה

בפארק מטירלה תמצאו את אחת האטרקציות המהנות ביותר בסביבת בטומי – אומגה בגובה 220 מטר! אם אתם אוהבים אטרקציות ואדרנלין – או מטיילים עם ילדים שאוהבים את זה – אין ספק ששווה לכם לבקר במקום. הביקור באומגה כולל קסדה וחגורות וכן הדרכה מקצועית. האומגה תעלה לכם 15 GEL (כ-17 שקלים). 

פארק חבלים

מעבר לאומגה, תוכלו למצוא במקום גם פארק חבלים בשני אזורים – אזור משפחתי ואזור למבוגרים בלבד. הפארק כולל גשרים וסולמות בין העצים ויספק לכם כמה שעות של כיף. המחיר לאזור המשפחתי הוא 15 GEL (כ-17 שקלים) לבן אדם, והמחיר לאזור המבוגרים המאתגר יותר הוא 20 GEL (כ-22 שקלים). 

רכישת כרטיסים ופרטים נוספים תוכלו לראות בארת הרשמי של המקום: https://nationalparks.ge/en/master/services

מיקום הגעה: